Ota yhteyttä icon-menu

Vuoden franchisingmenestyjät palkittiin Franny -palkitsemistilaisuudessa

Suomen Franchising-Yhdistyksen ​22. syyskuuta Hotel Clarion Helsingissä pidetyssä Franny -palkitsemistilaisuudessa palkittiin ansioituneita franchisingyrittäjiä. Kaikkiaan 17 ketjua jakoi Franny -palkinnon yrittäjilleen. Lisäksi kaikkien palkittujen yrittäjien joukosta valittiin Vuoden Franchisingyrittäjä ja julkistettiin Vuoden Franchisingketju.

 

Suomen Franchising-Yhdistyksen (SFY) oli tarkoitus pitää perinteinen päätapahtumansa, Franny Awards maaliskuussa, mutta koronaepidemian vuoksi se jouduttiin siirtämään ensi vuodelle. Yhdistys päätti kuitenkin jakaa vuoden 2020 Franny -palkinnot pienimuotoisemmassa palkitsemistilaisuudessa, joka pidettiin tiistaina 22.9. Hotel Clarion Helsingissä. Lue uutinen palkituista ketjuista TÄSTÄ>>

 

Tilaisuudessa ketjut palkitsivat menestyneitä yrittäjiään. Kaikkien palkittujen yrittäjien joukosta valittiin Vuoden Franchisingyrittäjä. Tämän tittelin nappasi tänä vuonna Eezy -ketjun yrittäjä Jukka Korhonen.

Lisäksi tilaisuudessa julkistettiin Vuoden Franchisingketju-tittelin voittaja, joka on Laatutakuu.

 

    

 

Lue koko uutinen Vuoden Franchisingyrittäjästä ja Vuoden Franchisingketjusta TÄSTÄ>>